top of page

Pavla Jahodová Vondráčková

Absolventka Konzervatoře v Praze a Akademie múzických umění v Praze.. Po absolutoriu si rozšířila své vzdělání na hudebních kurzech u britské harfenistky Suzane Drakeové. Od počátku se věnuje převážně komorní a sólové hře. Založila soubor Venus trio (housle, harfa, violoncello), se kterým účinkovala nejen v Čechách, ale i cizině.Na 3.harfovém kongresu ve Vídni premiérovala Sonátu pro harfu Juraje Filase, za kterou dostala ocenění za vynikající interpretaci. Její zásluhou pak byla Sonáta vydána i v USA. Založila i soubor Šarbilach, který se zabývá židovskou lidovou hudbou. Tento soubor existuje dodnes - nyní v nové podobě. Hrají v něm po boku Pavly Vondráčkové mladé hudebnice - studentky (včetně její dcery flétnistky).


 • Pavla Vondráčková spolupracovala a spolupracuje s řadou významných hudebníků různých oborů (K. Kluge, J. Hošek , J. Svěcený a dalsi). Její nahrávky jsou zaznamenány nejen v Českém rozhlase a televizi, ale například i BBC Nottingham.

 • Koncertuje též jako sólistka (recitály), či solo s orchestrem (Teplická filharmonie, Virtuozi Pragenseses) po Evropě (Velká Británie, Německo, Polsko, Belgie,Slovensko a d), ale i v USA a na Tchaj wanu.

 • Věnuje se též pedagogické činnosti. Již od roku 1985 vyučuje na různých typech škol hudebni výchovu (ZŠ,Gymnázium), a též harfu v soukromé třídě. Od září 2018 vyučuje harfu i na ZUš Říčany. Na podzim roku 2017 vyhrála žačka P. Jahodove mezinárodní soutěž K Patrase a byla vyhodnocena jako nejlepsi hráčka na háčkovou harfu. Kromě řady soukromých žáků vyučovala i na mezinárodních kurzech Ameropa, podílela se jako pedagog na přípravě premiér symfonií J. Vogela, spolupracuje s dětským divadlem Feigele.

 • Vytvořila i specifický harfový repertoár z oblasti populární hudby.

 • Pavla Vondráčková Jahodová hraje na americkou harfu zn. Venus

Harficky__06_06_21_442_edited.jpg

Eliana Vondráčková

 • Narodila se 9. 1. 2003, od třetí třídy hraje na příčnou flétnu. Nejprve chodila do ZUŠ v Brandýse nad Labem k V. Slivanskému (sólo flétnista státní opery).

 • Úspěšně se zúčastnila  řady soutěží jako sólistka i jako členka kvarteta. (2x 1. Cena v krajském kole flétnové soutěže ZUŠ, 1x 3. Cena v celostátním kole flétnové soutěže ZUŠ, 1x cena v Dittersovy komorní soutěže ve Vidnavě, 1. a 2. Cena soutěže Novohradská flétna).

 • Již od malička koncertuje včetně několika sólových koncertů s orchestrem.

 • Několikrát absolvovala mezinárodní kurzy Ameropa kde se zúčastnila také orchestrálních kurzů. 

 • V letech 2018 až 2022 studovala na Mezinárodní Konzervatoři Praha u profesorky L. Kozderkové a i u profesorky P. Hoďánkové a profesorky Z. Leimer.

 • Od roku 2022 studuje na konzervatoři v ČB u profesora J. Riese.

Harficky__06_06_21_493.jpg
bottom of page